top of page

Špagety s rajčaty

Množství pro 2 osoby


Začíná to být trochu divoce rajčatově monotématické :-) Když ono jich je tak strašně moc a jsou tak dobrá! Tyhle špagety jsou navíc super-rychlé. Pokud si to ale budete chtít ztížit, udělejte si pastu vlastní podle tohoto receptu.#špagety špaldové celozrnné 200 g (v suchém stavu)

#rajčata cherry nebo divoká plná hrst

#kapari poupata 2 zarovnané lžíce a/nebo #olivy černé hrst

#česnek 4 stroužky

#cibule 1 střední kus

#dobromysl čerstvá pár snítek


Dejte si vařit vodu na špagety do velkého hrnce a řádně ji osolte. Jakmile voda vře, přidejte špagety, zamíchejte a vařte tak dlouho, jak uvádí výrobce na obalu. Až budete špagety slévat, nechce si trochu vody stranou.


Cibuli nakrájejte na měsíčky, česnek nasekejte. Cherry rajčata přepulte, divoká nechte tak. Dobromysl nasekejte nebo natrhejte.


Cibuli dejte na větší pánev a opékejte na rozpáleném olivovém oleji pár minut. Jakmile začne na krajích trochu hnědnout, přidejte česnek a za za půl minuty i rajčata, kapary a/nebo olivy a dobromysl. Za další minutu přidejte uvařené špagety, zalijte pár lžícemi vodou, ve které se vařily, osolte, zamíchejte a vypněte plamen. Přiklopte a nechte alespoň 3 minuty stát.Kdo má rád sýr, může jím nakonec špagety ještě posypat. Skvěle se hodí:
Comments


bottom of page