top of page

Živá snídaňová kaše


Množství pro 2 osoby


Tuhle kaši snídám velmi často. Inspirovala mě moje kamarádka Markéta z Jíme zdravě. Překvapilo mě, jak moc je kaše chutná i když ji zalijete jen obyčejnou vodou. Občas ji dělám pro zpestření dětem, ale zatímco já si ji zalévám vodou vlažnou, děti vyžadují teplou. Kaše pak chutná úplně jinak.


PS: S touhle kaší se dobře hubne. Mě po ní totiž vůbec nehoní chuť na sladké. Navíc je kaše hodně sytá, takže je to parádní základ do nového dne. Během dopoledne už vám většinou stačí jen čerstvé ovoce.


#banán 1 kus

#chia semínka 2 lžíce

voda 400 ml


U ovesných vloček schválně neudávám množství. Sami si určete, jestli chcete kaši hustou nebo spíš raději smoothie, které můžete vypít.


#javorovýsirup 2 lžíce

čerstvé ovoce a jedlé květy na ozdobu


Do mixéru nalijte vodu a přidejte oloupaný a nakrájený banán. Začněte mixovat a postupně přisypávejte chia semínka a následně i ovesné vločky. Ty přisypávejte až do požadované hustoty.


Kaše má v misce tendenci ještě trochu zhoustnout. Na to pamatujte.


Mixujte asi minutu. Pak kaši rozdělte do misek, pokapejte javorovým sirupem a čerstvým ovocem a kvítky.


Do kaše můžete samozřejmě každý den přidat něco jiného. Třeba #kešu, #slunečnicovásemínka nebo #mandle (ty je dobré večer namočit, aby změkly). Velmi dobré je v kaši i #sušenéovoce, které můžete buď rozmixovat nebo přidat celé nakonec. Ovšem bez banánu to není nikdy ono.


Comments


bottom of page