top of page

Kari s hlívou s shiitake pastou

Množství pro 3 osoby


Houby jsou skvělou alternativou k živočišné bílkovině. Používám je čím dál častěji. Tady kombinuji čerstvou hlívu a sušené shiitake, ze kterých si připravím krém. A v tohle receptu vás možná naučím jíst černou rýži. Zkuste držet postup její přípravy a uvidíte, že si taky pochutnáte.#shiitake houby sušené 15 g

#kešu oříšky 20 g


Shiitake houby a kešu namočte do horké vody alespoň na hodinu.


Mezitím si připravte rýži:

#rýže černá 150 g

#voda 600 g


Rýži dejte do hrnce, zalijte studenou vodou a osolte. Přiveďte k varu, přiklopte a vařte 30 minut na mírném plameni. Po 30 minutách nechce rýži ještě alespoň 10 minut dojít. Nemíchejte ji.


#červenákaripasta thajská 1 vrchovatá lžíce

Pokud nechcete používat kupovanou, můžete si ji sami doma připravit podle tohoto receptu.

#sójováomáčka Tamari 5 lžic

#sůl 1/2


Namočené shiitake a kešu slijte, dejte do mixéru a přidejte ještě kari pastu, kokosové mléko sójovou omáčku a sůl. Rozmixujte dohladka.


#hlíva ustřičná 300 g

#mrkev 1 velký kus

#pakchoi zelí 2 kusy

#paprika červená 1 kus

#sezamovýolej pražený 2 lžíce


Nyní si připravte hlívu a zeleninu: hlívu natrhejte, mrkev, pak choi i papriku nakrájejte na větší kousky. Vše restujte na rozpálené pánvi na sezamovém oleji na středním plameni. Stačí pár minut. Zelenina by neměla být měkká, ale zůstat pěkně na skus. Pak přilijte připravenou směs z mixéru a chvíli míchejte na pánvi. Opět stačí 2-3 minuty.


Servírujte s černou rýží. A pokud byste měli po ruce #thajskábazalka, parádně by se do tohoto jídla hodila, ale i bez ní je to pecka!
Comments


bottom of page